Novinky a akceLetní táboryOn-line kronikaO skupiněFotoarchivVideoarchivTáborové základnyKontakty a odkazyBůřovciVětrníciPionýr

Zasílání zpráv na e-mail

PS Hraničář » O skupině

Základní informace o skupině

Vítáme vás na oficiálních stránkách pionýrské skupiny Hraničář Červená Voda, které Vás blíže zasvětí do naší práce s dětmi i jiných aktivit. Hned na začátku by zde bylo dobré uvést, že usilujeme především o práci s dětmi, a to zasvětit je do světa přírody, ručních prací a jiných zdatností. K těmto aktivitám slouží naše oddíly, které se každý týden setkávají. V naší klubovně, v tělocvičně školy, v jejích učebnách, venku.

Oddíly máme různé. Zaměřené do všech možných odvětví, které zaujmou nejedno dítě. Děti u nás mohou získat znalosti zálesáka, naučit se pracovat  s počítačem, věnovat se sportovním nebo výtvarným aktivitám, případně se mohou pouze sejít povídat si a zahrát hry, které má skupina nemálo k dispozici v klubovně. Oddílová činnost probíhá v normálním školním roce. Ovšem tím naše práce s dětmi nekončí.

Ve školním roce pro všechny děti pořádáme v zimních měsících zájezdy do krytého bazénu a další akce jako například výlet na Ledovou Prahu,účastníme se Bambiriády,soutěžíme na tanečním maratónu, ap.

O letních prázdninách se s dětmi již řadu let setkáváme na našich táborech, které jsou vždy zpestřeny hrou, která přesunuje účastníky tábora do úplně jiné doby ( do starého Egypta, k husitům,pirátům nebo pohádkovým skřítkům, do doba Karla IV., na Divoký západ nebo i mezi hvězdy ).

Zkrátka dětem se věnujeme s největším úsilím a také se zájmem o zdokonalování sama sebe.Zpět