Novinky a akceArchiv novinekO našich akcíchLetní táboryOn-line kronikaO skupiněFotoarchivVideoarchivTáborové základnyKontakty a odkazyBůřovciVětrníciPionýr

Zasílání zpráv na e-mail

PS Hraničář » Novinky a akce » O našich akcích

Bližší informace o našich akcích a aktivitách

Přesunout se na:

Dětské dny

U příležitosti státních svátků jsou pořádány soutěže pro děti. Většinou jsme na hřišti u školy nebo za školou. Tam jsou pro děti nachystány různé soutěže, ve kterých se mohou vydovádět a to jak sami, tak i se svými kamarády. Za každý výkon je jistá výhra. Tou je většinou nějakjá sladkost. U každého soutěžního stanoviště je zodpovědná osoba, dohlížející na bezpečnost dítěte. Celá akce je zdarma.

Bambiriáda

je celostátní akce, na které se prezentují organizace poskytující dětem a mládeži smysluplné využití volného času. Naše kroužky společně s kroužky Základní školy v Červené Vodě se zde chlubily se svými dovednostmi. V současné době se zde prezentuje pionýrská skupina Hraničář s různými hrami a rukodělnými aktivitami v rámci krajské organizace Pionýra.Akce se koná několik let v Chrudimi.

Klub "Klubíčko"

Vedoucí Místo konání Cena
Mgr. Olga Koukalová Klubovna Zdarma

Po dohodě s vedoucí se ve středu odpoledne v prostorách skupinové klubovny  scházejí děti, které zde dostávají prostor k hraní her a zkoumání různých výtvarnických dovedností. Někdy jsou zde pořádány soutěže společenských her. Také je zde prostor ke schůzkám oddílů. 

Ledová Praha

Každoroční výlet do "zasněžené" Prahy. Třídenní výlet v sobě skrývá prohlídku Prahy a jejích památek za zvýhodněných podmínek. Spí se ve škole, na MHD je třídenní zlevněná síťová jízdenka, volné nebo výrazně zvýhodněné vstupné do pamětihodností Prahy.Je snaha vyjít účastníkům co nejvíce vstříc, a tak se tvoří vždy několik skupin, které chodí do těch míst, o která mají děti největší zájem. O akci je každoročně zájem. A to jak mladí, tak i starší jsou s náplní spokojeni. Součástí akce je také koncert dětských a mládežnických hudebních, tanečních i dramatických souborů a vystoupení jednotlivců, účastníků Pionýrského sedmikvítk.Každoročně je hostem koncertu také nějaký známý zpěvák nebo skupina. Na bezpečnost dohlížejí naši dospělí vedoucí. Cena se pohybuje kolem pětiset korun a je v ní zahrnuta doprava do Prahy, pitný režim, teplé polévky k večeři a snídaně. Také příspěvek na vstupy do objektů, které nejsou zařazeny do volných nebo zlevněných vstupů.

Maraton

Cena registrovaného Cena neregistrovaného
Zdarma 10 Kč

V roce 1993 se PS Hraničář rozhodla vytvořit soutěž v tancování. Tato soutěž se měla nést v maratonovém duchu. Tedy vydržet určitý časový interval tancovat na směšku taněční hudby. Tuto myšlenku se podařilo zrealizovat a tedy vytvořit soutěž, která se udržela již deset let, tedy nejstarší, dnes již tradiční soutěž v Červené Vodě. V této soutěži jsou soutěžíci rozloženi do několika skuopin a to sice podle třídy, ve které se právě nacházejí. V těchto skupinách pak tancují daný počet hodin. Přestávky bývá po každé taneční hodině. V těchto přestávkách se soutěžící mohou občerstvit a odpočinout. Výhodou této soutěže je, že každý tanečník musí být vždy individuálně hodnocený. Tudíž není možné, že by se na někoho zapomělo, či se někoho nevšímalo. O bodech rozhoduje porota, která se po každé přestávce přehazuje, aby se zamezilo upředňostňování jedinců. Po dotancování svého plného úseku se sečtou body a každý dostane nějakou cenu. Samozřejmě, že první tři nejlepší mají cenu nejcennější, ovšem, ten kdo si přišel zatancovat proto, že ho to baví, tak se zajisté uspokojí s jakýmkoliv místem a tudíž i obdrženou cenou. Za vstupné se platí. A to sice pouze ti, jenž nejsou registrování u PS Hraničář Červená Voda.

Společenský ples

V roce 2002 jsme se rozhodli udět společenský ples, na kterém by se sešel každý, který má chuť se pobavit. Hlavní myšlenkou bylo zrealizovat akci, která by byla na úrovni a cenově usměvavou. Tudíž živá hudba, velká škála jídla a pití, bohatá tombola a pěkná cena se stalo střelou, která odstartovat novou akci - Společenský ples. Doufáme, že cena a hlavně atmosféra předcházejících plesů daly podnět k tomu, aby lidé přišli i letos a další roky.

Petanque

Jde o soutěž v dnes již známé společenské hře Petanque. Toto klání se většinou koná na přelomu října a listopadu. A práve zde se sejdou téměř všichni, jenž pro veřejnost připravují celou škálu aktivit, táborů nevijímaje. Samozřejmě ten, kdoby se chtěl připdat a je bez ostych, nechť sleduje dění na našich stránkách a smí sa ukázat a zúčastnit se. Při příležitosti petané se paralelně hraje i turnaj ve volejbale. Občerstvení je vždy zajištěno. A to sice oběd, svačiny i večeře. Každý zúčastněný platí a to bez ohledu na to, jestli je či není registrovaný.

Atletický sedmiboj

Podzimní akce pro pionýrské pracovníky, příznivce a sponzory. Sportování a zhodnocení celoroční činnosti. Sedmiboj je soutěž v lehkoatletických disciplinách bodovaná podle lehkoatletických tabulek:běhy, skok, vrh koulí, hod oštěpem... Současně probíhají další aktivity jako petanque,kubb ap. Večer bývá trochu kultury s Kapkami a předvádění fotek z táborů.

Ochránci přírody

Vedoucí Místo konání  
Martin Hoško Škola, klubovna  

Oddíl zabývající se přírodou a věcí s ní spjatými. Jak již název napovídá jedná se především o zájem naučit děti ochrany přírody.


Počítačový oddíl

Vedoucí Místo konání  
Mgr. Rudolf Bohuslav počítačová učebna ZŠ   

Oddíl, ve kterém se děti mohou čemukoliv naučit či přiučit na počítačích. Je možný přístup k internetu. Práce v Microsoft Office XX je samozřejmostí. Oddíl při své činnosti funguje spíše jako klub: na schůzky má přístup každý žák školy, který si zde může pracovat na úkolech zadaných ve škole, hledat, co ho zajímá, zahrát si hry a pod.


Sportovní oddíl

Vedoucí Místo konání  
 David Brůna, Pavel Brádler. Zdeněk Pišl tělocvična ZŠ  

Sportovní oddíl, ve kterém se dá hrát, po domluvě, téměř jakákoliv hra. Na bezpečnost dohlíží hned několik instruktorů. Vedoucí se střídají podle směn v zaměstnání.

Ostatní akce.

Mimo výše uvedené akce pořádá PS ještě jednorázové akce, které jsou vyhlašovány plakátkem ve škole nebo v skříňce u Konzumu.Většina akcí je volných, to znamená,že se jich může zůčastnit každý, kdo má zájem.

 

     
     
 Zpět