Novinky a akceLetní táboryHistorie táborůOn-line kronikaO skupiněFotoarchivVideoarchivTáborové základnyKontakty a odkazyBůřovciVětrníciPionýr

Zasílání zpráv na e-mail

PS Hraničář » Letní tábory

Letní dětské tábory

Další sezóna letních pionýrských táborů začíná. Stejně jako předchozí roky to budou tři čtrnáctidenní běhy. První na základně Větrník, druhý v Domašově a třetí ve Vosím údolí na Strážné. Cena jednoho poukazu je 2900 Kč. Druhý sourozenec má cenu sníženou o 100,- a registrovaní členové PS Hraničář mají poukaz za 2700,- Kč.

Mnoho lidí zajímá, jak je možné, že naše tábory stojí tak málo? Odpověď je jednoduchá. Naše skupina je nezisková organizace, vedoucí a perzonál táborů pracují jako dobrovolníci, kteří na táborech jsou a pracují s dětmi bez nároků na finanční ohodnocení. Cena je také tak navržena proto, aby si mohli dovolit poslat své dítě na tábor i ti méně majetní a z rodin s více dětmi.

Tábory se uskuteční na základně Větrník u České Skalice (vetrnik.griston.net), na základně Přátelství v Domašově pod Pradědem (aztekove.pshranicar.cz)  a na základně Vosí údolí ve Strážném (nitram.mypage.cz).

Pro děti je připravena celotáborová hra, naplněná, krom řady pěkných (osvědčených i nových) her, sportem, výlety, vařením v přírodě či spaní pod širým nebem ap. Táborové ohně jsou samozřejmostí.  Součástí hry je hábit (oblečení inspirované celotáborovou hrou). Jak asi má vypadat bude včas každému přihlášenému zasláno v instrukcích poštou nebo meilem.

Jak získám přihlášku?

Přihlášku je možné získat hned několika způsoby:

  • Zavolat na tel. 465 626 140 a po domluvě Vám bude zaslána přihláška poštou 
  • Poslat žádost e-mailem na adresu fojtikfr@post.cz
  • Stažením z webových stránek www.ps hraničar.cz

Kam mám dopravit své dítě?

Bývá zvykem, že je dítě dopraveno do Červené Vody, odkud se pak společně jede autobusem či vlakem na tábor. Lze domluvit i příjezd den předem a přespání v klubovně. Po domluvě je možné dovézt dítě rovnou do tábora. Příjezdovou trasu poskytneme na požádání. Další možnost je přidat se cestou (na základě telefonické domluvy s hlavním vedoucím děhu nebo na výše uvedeném telefonním čísle

Mám problémy s dopravou mého dítěte!

Ne vždy je možné dítě dovézt až do Červené Vody. Proto po dohodě umožňujeme odvoz Vašich dětí s kvalifikovaným dohledem. Je možné odvézt děti z Prahy, Brna a Ostravy. Tento odvoz není zahrnut v ceně poukazu a dítě si ho platí samo.Jízdné dohlížejících osob hradí skupina (snažíme se využít maximálně slev ČD a je tedy třeba akci domluvit včas předem).

Mohu své dítě přivést později či odvést dříve?

Ano, je to možné. Již několikrát jsme se s tímto problémem setkali. Jediným zádrhelem u předčasného odjezdu je, že se dítěti nechce.

Naše tábory jsou zapojeny do akce "Opravdu dobrý tábor" pořádané Pionýrem. Zajímavé informace k této akci můžete najít na www.pionýr.czZpět